Metas atnaujinti savo išvykimo krepšį

Civilinės saugos specialistai pataria pasitikrinti nelaimių atvejams skirto išvykimo krepšio turinį. Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininko Donato Gurevičiaus, tai daryti reikėtų bent du kartus per metus – pavasarį ir rudenį.

„Išvykimo krepšyje visada yra galiojimo datą turinčių maisto produktų, vandens, vaistų, kitų medikamentų, atsarginių elementų, įkraunamų įrenginių, – sako pareigūnas. – Pasitikrinę išvykimo krepšio turinį atsinaujinsime ne tik būtiniausias priemones, bet ir prieš žiemą pakeisime vasarai skirtus drabužius ir avalynę į tinkamus žiemos sezonui.“

D. Gurevičius pastebi, kad vis daugiau žmonių žino apie išvykimo krepšį ir jo naudą, lankosi pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainėje lt72.lt, tačiau vis dar yra nepradėjusių ruošti savo šeimos išvykimo krepšio: „Todėl niekada ne vėlu ne tik pasidomėti, bet ir veikti: susidėti būtiniausias maisto, vandens atsargas, dokumentus ir kitus išgyvenimui reikalingus daiktus į vieną vietą. Svarbu, kad išvykimo krepšyje būtų tai, ko gali prireikti. Reikėtų nepamiršti ir įrankių maistui,  higienos, asmens apsaugos, apšvietimo ir elektros energijos priemonių, miegmaišio ar antklodės. Būtini ir grynieji pinigai, radijo imtuvas bei kiti patys svarbiausi daiktai, kurie padėtų savarankiškai išgyventi pirmąsias tris paras – 72 valandas”.

Į kuprinę reikėtų įsidėti ir vaistų, kuriuos naudojate nuolat, taip pat virškinimo preparatų, karščiavimą, skausmą, temperatūrą mažinančių medikamentų. Joje turėtų būti  ir svarbiausi dokumentai,  jų kopijos, taip pat artimųjų nuotraukos, jeigu prireiktų jų ieškoti. Nereikėtų pamiršti ir rašiklio, užrašų knygelės, kurioje būtų svarbūs adresai ir telefonų numeriai.  Visa tai geriausia sudėti į plastikines įmautes ar specialius vokus.

Tinkamai sukomplektuotas išvykimo krepšys ekstremaliosios situacijos atveju sumažins stresą ir padės pasirūpinti savimi bei kitais.

Daugiau informacijos, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms rasite https://www.lt72.lt/

Ką įsidėti į išvykimo krepšį https://lt72.lt/?page_id=3048 

 

 

Metas atnaujinti savo išvykimo krepšį
Scroll to top
Skip to content